Претходна статија
Три парцели за големи трговски центри се продаваат во Струга
Следна статија
Волонтери работеа на реконструкција на зградата на Здружението на пензионери во Кавадарци

Предавање на Jürgen Patzak – Poor на Архитектонскиот факултет

Објавено на 20.03.2018 во категорија Вести.
Facebooktwitterlinkedin

 

 

Германскиот архитект и професор Jürgen Patzak – Poor од берлинско архитектонско студио BARarhitekten ќе одржи предавање во амфитеатарот на Архитектонскиот факултет при УКИМ. Настанот ќе се одржи во текот на утрешниот ден, 21 март, со почеток од 19 часот. Како што информираат од Архитектонскиот факултет во Скопје, гостинот од Германија ќе биде и тутор на овогодинешната 27 – ма сесија на Летната школа за архитектура.