До крајот на месецов ќе биде отворена катната гаража кај ТЦ „Бисер“
Пуштено е во употреба патното одмориште на Лукоил на автопатот Скопје – Тетово
Поставени спомениците на просветителите
Во полн ек е изградбата на нов плоштад во Кавадарци
Жан Митрев ќе гради болница во Карпош
Стадионите на СП 2010 во Јужна Африка
Во тек е асфалтирање на булевар Илинден
И Ченто на Плоштад Македонија
Турската амбасада во Македонија наскоро во нов објект
„Стара Нама“ повторно блеска
Нова трафостаница за индустриската зона Визбегово
БЛИЦ ВЕСТ: Почнува реализацијата на проектот „Плажи на Вардар“?
Поставен камен темелник за новиот Кривичен суд
Над 100 милиони евра за изградба и реконструкција на објекти од здравството
Подновени „флотите“ на приватните градски превозници
Бигорскиот Манастир ќе се подигне од пепелта
Избран проектот за новиот административен објект на Општина Карпош
БЛИЦ ВЕСТ: Форум Скопје 2010
Нов објект на местото на Хотел Парк во Охрид
52 милиони евра за реконструкција и изградба на затвори
Осум заинтересирани компании за концесија на македонските автопатишта
Продадена локација за хотел во Аеродром
Мал Ринг сепак под лупа на Уставниот суд
„Текнохосе“ влегува во Бунарџик