Подземната сообраќајница во центарот на Скопје предизвика дебата на Градежниот факултет
Продолжен рокот за „Купи куќа, купи стан“
Турскиот холдинг „Лимак“ купи огромна парцела во центарот на Скопје и се обврза да изгради дел од Јужниот булевар
Фасадата на „Стариот театар“ ќе биде украсена со 46 скулптури
ТЕМА: Стратегија имаме, нови автопати нема да отвораме во 2012 година
Ќе се гради нов Клинички центар, локацијата во Бардовци ќе чека посветла иднина
Градежниците бараат продолжување на рокот за аплицирање за „Купи куќа, купи стан“
ЕЛЕМ распиша тендер за надградба и ревитализација на ХЕ „Шпиље“
Ќе се подобрува енергетската ефикасност во гевгелиските образовни институции
ТЕМА: Приватните автобуски компании превезуваат хаос низ главниот град
АДСДП нуди станови од 795 евра за квадрат во Аеродром
Голем интерес за градежните парцели во индустриската зона „Жабени“
Најавена реконструкција на Музејот на современа уметност
Нов изведувач ќе ја оправа ситуацијата со охридската болница
До 300 евра државна субвенција за семејствата кои ќе вградат сончеви колектори
Состојбата во градежниот сектор неповолна, опаѓа бројот на издадени дозволи за градење
Во 2011 година се отпочнати со градба вкупно 6.286 станови
„Гранит“ ќе ја гради новата зграда за идните актери покрај Вардар
Македонските инфраструктурни проекти на удар од европските еколози
Повторна објава за продажба на градежни парцели во битолската касарна
Претстојнава есен прилепчани ќе добијат јавен градски превоз
Промовиран монтажниот паркинг во Капиштец
Потпишан договор за ветерниот парк во Богданци
Сакате да штедите енергија и да ги намалите сметките во Вашиот дом? Од каде да почнете?!