„Мал ринг“ повторно се менува
Арт плоштадот е завршен, започнува втората фаза од реконструкцијата на плоштадот Методија Андонов – Ченто
За вртелешката од „Скопје 2014“ е распишан тендер по шести пат
Филип Втори поставен на плоштадот „Карпошово востание“
Oд септември субвенционирани „зелени кредити“ за сончеви колектори
Наплив од заинтересираност за изведба на нови фотонапонски електрани и мали хидроелектрани
Еколозите победија, изградбата на ХЕ „Бошков мост“ ќе се пролонгира барем до есен
Во кумановско продадени над 50 хектари за изградба на индустриски објекти
Сламените бали, градежен материјал кој повторно го освојува светот
Аплицирањето за „Купи куќа, купи стан“ ќе се врши до 31 октомври 2012 година
Започна реконструкцијата на улицата „Самоилова“ на Скопското Кале
Се нуди земјиште за изградба на хотели и трговски центар во општина Куманово
„Адора инженеринг“ меѓу 20-те најуспешни компании во Македонија
Големата награда за архитектура на БИМАС 2012 му припадна на проектот „Селски двор“
Архитектонскиот факултет е домаќин на манифестацијата „Градба со сламени бали“
ТЕМА: Купуваме двособни, сонуваме за петособни станови
Камфуд купи нов имот кај „стара железничка“
Нов трговски центар и апартмани ќе никнат карши „Бисер“ во Аеродром
Доделени првите 50 субвенционирани кредити од проектот „Купи куќа, купи стан“
Скопски „Бетон“ ќе го гради плоштадот „Пресвета Богородица“ за 4,2 милиони евра
Џонсон Мети инвестира нови 60 милиони евра во Бунарџик
„Гранит“ и „Бетон“ со намалени приходи и добивка во првите 3 месеци од 2012 година
Оградата на мостот кај Холидеј Ин ќе „голтне“ над милион евра
Општина Центар ќе финансира реконструкција на фасадите на станбени згради