До есенва ќе биде завршена пешачката патека кон Билјанини извори
Заврши реконструкцијата на градинката „Корчагин“ во Центар
Во Кавадарци наскоро ќе стартува зонското паркирање
Уште пет фасади на станбени згради ќе се реконструираат во Карпош
Наводната изградба на објекти за бегалци предмет за препукување на опозицијата и власта
Кавадарци за четири месеци ќе добие целосно уреден кеј на реката Луда Мара
Во Куманово се продава земјиште за изградба на трговски центри, фабрики и хотели
Се реконструираат улиците во Бардовци
Трета среќа за изградба на голф терени во Зелениково
Владата ќе ги реконструира објектите на 13 основни училишта низ земјава
Понудите биле неприфатливи, Општина Аеродром со нов тендер за реконструкција на фасади
Заврши реконструкцијата на три улици во скопски Буњаковец
Во Маџир Маало постепено се гради нова инфраструктура
Продолжува реконструкцијата на улици оштетени во ланските поплави
“Grawe Real Estate Group“ ја презеде сопственоста врз ХИПЕРИУМ Бизнис Центар во Скопје, Македонија
Велес ќе гради затворен градски пазар
Министерството за култура ќе изработи анализа за „Скопје 2014“
Започна изградбата на новото училиште „Димитар Македонски“ во Лисиче
Жителите на Карпош дадоа поддршка за обнова на салата „Партизан“
Ќе се изработи студија за Дебар Маало како нематеријално културно наследство
Ќе се регулира коритото на Слупчанска река
Коце Трајановски во „Скопје 2014“ најде континуитет со пост-земјотресната обнова на градот!
Пропустите на претходната влада за автопатот Миладиновци – Штип ќе чинат 20 милиони евра
Во 12 општини ќе се работи на документација за водовод, канализација и регулација на речни корита