Се продаваат парцели за изградба на откупно – дистрибутивни центри во Валандово и Ресен
„Кромберг и Шуберт“ стартуваше со изградба во Жабени
Привршува изградбата на новиот мост кај Сарај
Гевгелија ќе добие репрезентативен градски плоштад во 2013 година
Великанот Богдан Богдановиќ го потсети Скопје на вистинските архитектонски вредности
Започна реконструкцијата на булеварот Јане Сандански
Бензинска пумпа, хотел и фабрика ќе се градат во близина на скопскиот аеродром
Владата ќе одвои средства за изградба и реконструкција на училишта и на спортски сали
Мајстори, отварајте го дуќанот!
„Гранит“ потпиша седум нови договори во вредност од над 4,7 милиони евра
Продажба на станови во Дебар Маало
Предадено во употреба модуларното училиште во општина Илинден
Брегалница во Штип ќе се регулира со каскадни брани
Хотелски комплекс и трговски центар ќе се градат кај граничниот премин Богородица
Нови споменици во Центар и во Кисела вода
Агенциите за недвижности бараат законско регулирање на дејноста
Минатата година се регистрирани 1.412 дивоградби, процесот на легализација бавно напредува
Во 2011 година се граделе помалку и помали станови
Кружен тек и во Бутел
Нова пречка за Светиклиментовиот универзитет на Плаошник
Споменици на Васил Чакаларов и Христо Узунов за 450.000 евра
Мега – проектот „Era City“ конечно ќе се изгради?
Белгиски „Ван Хол“ влегува во „Бунарџик 2“
Изградбата на патот Радовиш – Струмица руши неславни рекорди