Никој не сака да го гради новото седиште на општина Аеродром
ГТЦ ќе добие нова фасада и надградба
Општина Карпош распиша оглас за изградба на општинска зграда
„Виз Ер“ ќе ги искористи владините субвенции за да воведе шест нови авиолинии
Нема заинтересирани за изградба на новиот административен објект на општина Центар
„Гранит“ ќе го реконструира булеварот Јане Сандански во Скопје
ФОТО ВЕСТ: Градилиштата во Скопје го уништуваат околниот простор наменет за граѓаните
На втората фаза од проширувањето на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов ќе се работи летово
Пругата од Битола кон границата со Грција ќе се реконструира догодина, ќе се изгради врска и со индустриската зона „Жабени“
„Никофон“ ќе гради катна гаража во „барокен“ стил спроти Старата железничка станица, „Макоил“ близу плоштадот Македонија
Шест кружни текови долж булеварот Туристичка во Охрид, наместо постојните семафори
Започнува реконструкцијата на железничкиот Коридор 10, експертите предупредуваат да не биде површна
Започна втората фаза од реконструкцијата на улицата Козле
Трет тендер за планираниот аква парк во СЦ „Борис Трајковски“, овој пат со донесени измени во ДУП-от
Бројот на предвидени станови за градење расте, трошоците за градежни материјали паѓаат
ФОТО ВЕСТ: Се расчистува теренот за доградба на старата железничка станица
ТЕМА: Во 2013 година ќе имаме инсталирани ветерници и подготвен терен за нови инвеститори
ФОТО ВЕСТ: Напредува проширувањето на Првомајска
Македонија допрва треба да развива проектни менаџери во областа на градежништвото
Судбината на Чебрен и Галиште ќе се знае до 15 јули, пет мали хидроелектрани ќе бидат завршени до крајот на годинава
Значителен пад во транспортот на патници и стоки, исклучок е авиосообраќајот
Велосипедистите порачаа: На Скопје под итно му требаат повеќе патеки за возење на велосипеди
Строгиот центар на Скопје ќе добие нови шеталишта за пешаците
Во центарот на Куманово ќе се обноват фасадите на пет станбени згради