Во Кочани се продаваат 15 парцели за изградба на нови објекти
Владата ќе направи сѐ за Супер купот на УЕФА да се одржи во Скопје
Ќе се решаваат пропустите при адаптацијата на арената „Филип Втори“ за Супер купот на УЕФА
Градежните фирми лани потрошиле повеќе градежни материјали
Петта сесија на меѓународната Летна школа за архитектура во Охрид
Градежниците стравуваат од отпуштање работници, владата од финалната цена на автопатите
Работниците на штрајк, потврдени грешките при проектирањето на автопатот Кичево – Охрид
Европски пари за јавни инвестиции во Сопиште и Чешиново-Облешево
На продажба одат 13 градежни парцели во Штип
ИНТЕРВЈУ: Луѓето да разговараат за архитектурата и да се разбираат меѓусебно
Павлидис С.А. Марбл-Гранит го презема Мермерниот комбинат од Прилеп
Од црквата кај „Сити мол“ остана само камен-темелникот
ФОТО ВЕСТ: Доцни изградбата на булеварот Х.Т. Карпош кон скопската обиколница
Сопрена изградбата на двата кинески автопати – новата влада пронајде низа пропусти
Распишан архитектонски Конкурс за изгледот на градскиот парк во Кочани
Нова енергетски ефикасна фасада на станбен објект во населбата „Пролет“
Град Скопје: Заврши пријавувањето за субвенции за купување велосипед
Хотелот во Лагадин продолжува да се гради, општина Охрид се правда
ЕЛЕМ со тендер за топлификација на Битола, владата укажува на непослушност
Започна реконструкцијата на булеварот Партизански одреди
Конкурс за нова спортска сала за КК „Работнички“
Изградбата на транспортната инфраструктура го одржува градежништвото на нозе
Американски „Адиент“ отвори фабрика во ТИРЗ Струмица
До 1 ноември ќе биде пуштен во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица