Претходна статија
Наместо „зелен кров“, ГТЦ да се заштити како национално културно наследство
Следна статија
Нови 3 месеци и над 500.000 евра за довршување на реконструкцијата на автопатот Неготино - Демир Капија

Изложба на студентски проекти на 27 февруари во „Сити Мол“

Објавено на 25.02.2019 во категорија Вести.
Facebooktwitterlinkedin

 

Трговскиот центар „Сити Мол“ на 27 февруари ќе биде домаќин на изложбата и презентацијата на студентски проекти за внатрешно уредување на просторот за угостителство на ова комерцијално здание во Скопје. Настанот ќе се одржи во кино салата Cineplexx, во периодот од 10 до 12 часот. На изложбата учествуваат студенти по архитектура од Архитектонскиот факултет при УКИМ, а настанот се организира во соработка со „Сити Мол“.