Претходна статија
Кавадарци со приватен партнер сака да ги реконструира спортските објекти
Следна статија
Општина Гази Баба негира, нивниот оглас вели дека ќе се издава земјиште за тешка и загадувачка индустрија

Изложба „Архитектите за европско Скопје“ на 5 ноември во МОБ

Објавено на 02.11.2018 во категорија Вести.
Facebooktwitterlinkedin

 

Изложбата „Архитектите за европско Скопје“ ќе се отвори на 5 ноември, со почеток од 20 часот, во фоајето на Македонската опера и балет (МОБ). На настанот ќе бидат изложени завршните архитектонски проекти и аналитички модели на студентите на Архитектонскиот факултет при УКИМ. Куратор на изложбата е професорката Анета Христова – Поповска. Изложбата е во организација на Архитектонскиот факултет при УКИМ и Дирекцијата за култура и уметност – Скопје.