object(WP_Term)#999 (16) { ["term_id"]=> int(28) ["name"]=> string(10) "Вести" ["slug"]=> string(5) "vesti" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(28) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(5962) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(28) ["category_count"]=> int(5962) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(10) "Вести" ["category_nicename"]=> string(5) "vesti" ["category_parent"]=> int(0) }
Отворена изложбата за трансформација на улицата „Мирослав Крлежа“ во Центар
Ќе се изработи техничка документација за довршување на првата фаза од ХС „Злетовица“
Градежна комора: Цената на становите ќе расте
За развој на Скопје, Италијанците предлагаат оживување на Кејот, велосипеди за изнајмување и зелен појас околу градот
Општина Центар не се откажува од мораториумот на градење
„Гранит“ ќе гради автопат во Босна вреден 62,5 милиони евра
Мораториумот во Центар укинат, барања за градежни дозволи ќе се штанцаат турбо
Прво изградба на сервисни патишта, па отворање на автопатот Миладиновци – Штип
Стартува реконструкцијата на главната сообраќајница во Шуто Оризари
Ќе се подготвува проектот и за третата индустриска зона во Бунарџик
Нов Конкурс за идејно решение за рекреативниот центар „Младост“ во Неготино
„Визер“ ги воведе првите четири од новите осум дестинации од двата аеродрома
Усвоени првите ревидирани ДУП-ови во општина Центар по мораториумот
„КЛ Студио“ в четврток со излагање на Архитектонскиот факултет
Годинава реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во Карпош 3 и 4
„Гранит“ со добивка од 302,7 милиони денари од работењето во 2018 година
Архитектите и инженерите се противат на предложениот Закон за бесправно изградени објекти
Со 15,2 милиони денари ќе се реконструира главната улица во Струга
Скопски „Бетон“ лани остварил профит од 30,8 милиони денари
Со пешачко – велосипедска патека ќе се развива туризмот во Центар Жупа
Штипски „Бетон“ лани натрупал загуби од над 95,1 милиони денари